top of page

תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות

מה קורה במסאפר יטא? אקטיביסטיות מארחות ערב על ההתפתחויות בשטח מאז הפסק דין

6.10.22, 16:30

מה קורה במסאפר יטא?

בואו לשמוע מתושבי האזור ומפעילים במאבק על מסאפר יטא על החיים תחת אלימות מתנחלים ופינויים בכפייה. מאז פסק הדין של בית המשפט העליון במאי, המאשר את הגירוש, חלה עלייה עצומה בפעילות הצבאית באזור, כולל פשיטות ליליות בכפרים שכלל לא נמצאים בשטח האש. במפגש נעדכן לגבי ההתפתחויות המדאיגות בשטח מאז מאי, ואיך אפשר לעזור במאבק.

מסאפר יטא הוא אזור בדרום הר חברון בגדה המערבית, שבו מתגוררים כ-2,800 תושבים המשתייכים לקהילות חקלאיות פלסטיניות שנמצאות שם במשך דורות רבים. בתחילת שנות ה-80 הכריז הצבא הישראלי על האזור כ-"שטח אש 918", כחלק ממגמה של שימוש בהכרזה על שטחי אש במטרה לנשל את הפלסטינים מבתיהם ולחזק את ההתנחלויות באזור.

במשך 22 שנים התנהל מאבק משפטי על גורל התושבים, כאשר בחודש מאי האחרון החליט בית המשפט העליון לעמוד לצד הצבא ולתת אור ירוק לגירוש הקהילות במסאפר יטא מבתיהם ואדמותיהם - בניגוד לחוק הבינלאומי האוסר על העברה בכפייה של אוכלוסייה תחת כיבוש. מאז פסק הדין, המצב באזור התדרדר והצבא מפעיל טקטיקות שונות המקשות על חיי התושבים.

קמפיין #SaveMasaferYatta ו #מסאפריטאבסכנה מבוסס על שנים של התנגדות שיתופית באזור, ומובל על ידי עמיתינו הפלסטינים.


הרשמה: shorturl.at/ijKSU


דוברים:

נאסר נוואג'ה - נאסר הוא פעיל פלסטיני, עובד שטח בבצלם ותושב הכפר סוסיא. התיעוד שלו של אלימות מתנחלים ופעילות צבאית במסאפר יטא היה חלק מכריע במניעת ההריסה של סוסיא.


קיפח אדרה- קיפח היא פעילת זכויות נשים ונגד הכיבוש. קיפח מתגוררת בכפר א-טוואני עשרות שנים. היא הייתה אחת המובילות במאבק להכרת א-טוואני ככפר רשמי ע״י ישראל- מאבק שהובילו בעיקר נשות הכפר.


עומרי ערן ורדי - עמרי הוא צלם ופעיל במסאפר יטא, עומרי פעיל בקבוצת נוכחות מגנה ומשתמש בצילומיו להפצת מודעות על המציאות במסאפר יטא.


הכניסה במתכונת שלם כפי יכולתך . כל ההכנסות הולכות לעבודות סולידריות במסאפר יטא.What is happening in Masafer Yatta?

Hear from residents and activists about the resistance efforts in Masafer Yatta, life under the threat of settler violence and forced evictions.

Masafer Yatta is an area in the South Hebron Hills of the West Bank, which is home to about 2,800 residents. The land is home to Palestinian agricultural communities who have built their lives there over many generations. In the early 1980s, the Israeli army declared the area "Firing Zone 918," in order to dispossess Palestinians from their homes and strengthen Israeli settlements in the area.

For 22 years there was a legal battle over the fate of the residents. In May, the Supreme Court decided to side with the army and greenlight the expulsion of the communities in Masafer Yatta from their homes and lands - in violation of international law, which prohibits forcible transfer. Since this ruling, there has been a huge upsurge in military activity in the area, including night raids in villages that aren't even located within the firing zone. We are not going to stand idly and allow this to continue.

The #SaveMasaferYatta campaign is based on years of cooperative resistance in the area, and is led by our Palestinian counterparts.


Speakers:

Nasser Nawaja - Nasser is a Palestinian activist, B'tselem field worker, and resident of the village of Susiya. His documentation of settler violence and military activity in Masafer Yatta has been played a crucial part in preventing the demolition Susiya.


Kifah Adara - Kifah is an anti-occupation and women's rights activist who has lived in the village of At-Tuwani for several decades. She was a leader in the women-fronted resistence movement that led to At-Tuwani receiving recognition from the Israeli government.


Omri Eren-Vardi - Omri is a photographer and activist who has been an active member of the sustained presence group and has used his photography to spread awareness about the reality in Masafer Yatta.


Entrance is pay as you wish with all proceeds going to solidarity work in Massafer Yata with reconstructing essential infrastructures.


Registration: shorturl.at/ijKSU


Cover photo by Omri Eran Vardi
*התשלום לאירוע במתכונת שלם.י כפי יכולתך כאשר כל ההכנסות תרומה לעבודות סולידריות במסאפר יטא. תתאפשר כניסה של 18+ בקניית כרטיסים מראש. קניית כרטיס בכניסה תתאפשר ל23+/21+ בהתאם להנחיות הבית רומנו.

*בבית של סולידריות אין מקום להתנהגות גזענית, טרנספובית, סקסיסטית והטרדות/אלימות מכל סוג.

*לצערנו הרב בשלב זה אין מעלון לבית של סולידריות, אך אנא צרו איתנו קשר מראש לתיאום גישה עבור נכים.

bottom of page