top of page

תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות

פתרון שתי המדינות גוסס. לאן עכשיו? שיחה עם תנועת "ארץ לכולם״

العربية بعد العبرية
האירועים האלימים של השבועות האחרונים מייצרים אווירה של פחד וחוסר וודאות. אנחנו ב""תרבות של סולידריות"" מאמינות ומאמינים שדווקא בעת הזו, יותר מתמיד, חשוב לחזור ולדבר על העתיד המשותף של שני העמים שחיים יחד בארץ הזו, ולא להפקיר את הזירה לשיח מתלהם, אלים ומייאש. מכאן אנחנו מזמינות את תנועת ""ארץ לכולם"" להציג את חזונה לגבי חיים משותפים בארץ הזו.

""ארץ לכולם"" היא תנועה ישראלית-פלסטינית המאמינה שאת הפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני צריך לבסס על שותפות ושוויון ועל ההכרה ששני העמים רואים במרחב שבין הירדן לים כמולדת שלהם. שותפות ושוויון אינם יכולים לסבול כיבוש ועליונות של צד אחד על צד שני, ולכן הכיבוש צריך להסתיים, כל מנגנוני האפליה צריכים להתבטל וצריכה לקום מדינה פלסטינית עצמאית לצידה של מדינה ישראל. אבל ההכרה ההדדית בזיקה של שני העמים לארץ הזו – ליפו כמו לרמאללה, לתל אביב כמו לחברון – מחייבת אותנו לאפשר לבני שני העמים חופש לנוע ולהתגורר בכל המרחב הזה. רק כך אפשר לטפל בשאלות היסוד כמו ירושלים, הפליטים, ההתנחלויות, הגנה על האקלים, צדק חברתי ועוד.

החזון של תנועת ""ארץ לכולם"" מבוסס על שותפות, במקום על הפרדה. חזון הארץ הפתוחה שלנו מציע שתי ישויות פוליטיות ריבוניות ועצמאיות, מדינת ישראל ומדינת פלסטין, שהגבולות ביניהן פתוחים והן מקיימות מוסדות משותפים לניהול החיים בין הירדן לים. כך יוכלו כל התושבות והתושבים שבין הירדן לים לנוע במרחב הזה בחופשיות, להתגורר ולעבוד היכן שירצו. להיות אזרחים במדינה אחת ולהנות מזכויות גם בשנייה - במבנה של קונפדרציה.

יבואו לדבר איתנו שני מייסדי התנועה:
מירון רפופורט תל אביב, מייסד הקבוצה הישראלית: עיתונאי, עורך ב""שיחה מקומית"" ופעיל פוליטי.
עאוני אלמשני, בית לחם, מייסד הקבוצה הפלסטינית: פרשן, פעיל פוליטי, בוגר תואר שני בלימודי האזור ולימודי ישראל.

לקריאה נוספת ניתן לבקר באתר של ארץ לכולם: www.alandforall.org

השיחה תתקיים בעברית ובערבית (עם תירגום).

התשלום לאירוע במתכונת שלמ/י כפי יכולתך, כאשר כל ההכנסות תרומה למערך סלי המזון של תרבות של סולידריות.

הכניסה לאירוע מחייבת עטיית מסכה לפי ההנחיות. בנוסף, תתאפשר כניסה של 18+ בקניית כרטיסים מראש. קניית כרטיס בכניסה תתאפשר ל23+ בהתאם לבית רומנו.أحداث العنف في الأسابيع الأخيرة تفاقم أجواء الخوف وانعدام اليقين. نحن في حركتي ""ثقافة التضامن"" نؤمن أنه الآن بالذات، أكثر من أي وقت، من الأهمية العودة والحديث عن المستقبل المشترك للشعبين اللذين يعيشان معًا في هذه البلاد، وعدم إخلاء الساحة لخطاب التأجيج، العنف واليأس. من هنا ندعو حركة ""بلاد للجميع"" إلى طرح رؤيتها حول الحياة المشتركة في هذه البلاد.

""بلاد للجميع""، هي حركة إسرائيليّة فلسطينيّة، تؤمن بأن حل الصراع الإسرائيليّ الفلسطينيّ يجب أن يقوم على الشراكة والمساواة، وعلى الاعتراف بأن كلا الشعبين يعتبرون الحيّز بين النهر والبحر وطنهم. الشراكة والمساواة لا تحتملان الاحتلال وفوقية طرف على الطرف الثاني، ولذلك يجب إنهاء الاحتلال، وإلغاء جميع آليات التمييز وإقامة دولة فلسطينية مستقلة إلى جانب دولة إسرائيل. الاعتراف المتبادل بعلاقة الشعبين بهذه البلاد – يافا مثل رام الله، وتل أبيب مثل الخليل – تلزمنا بتوفير وضمان حرية الحركة والتنقل لكلا الشعبين اللذين يعيشان في هذا الفضاء. فقط هكذا بالإمكان معالجة القضايا الأساسية مثل القدس، اللاجئين، المستوطنات، حماية المناخ، العدالة الاجتماعية وغيرها.

تقوم رؤية حركة ""بلاد للجميع"" على الشراكة بدل الفصل. رؤية البلاد المفتوحة لكيانين مستقلين وسياديين، دولة إسرائيل ودولة فلسطين، والحدود بينهما مفتوحة، مع مؤسسات مشتركة لإدارة الحياة بين النهر والبحر. هكذا يستطيع جميع السكان بين النهر والبحر التنقل في هذا الفضاء بحرية، السكن والعمل حيثما يشاؤوا. وأن يكونوا مواطنين في دولة واحدة والتمتع بالحقوق في الدولة الثانية أيضًا – في اطار الكونفدرالية.

تعالوا وتحدثوا مع مؤسسيّ الحركة:
ميرون رپاپورت (تل أبيب)، مؤسس المجموعة الإسرائيليّة: صحفي، محرر في موقع ""سيحاة مقوميت"" وناشط سياسي.

عوني المشني (بيت لحم)، مؤسس المجموعة الفلسطينيّة: محلل، ناشط سياسي، ماجستير في دراسات المناطق الدراسات الإسرائيليّة.

للاستزادة بالإمكان تصفح موقع بلاد للجميع: https://www.alandforall.org/arabic/?d=rtl

المحادثة باللغتين العربيّة والعبريّة مع الترجمة.

رسوم المشاركة ""ادفع قدر استطاعتك"". تُكرس التبرعات لتمويل السلات الغذائية لحركة ""ثقافة التضامن"".
يتوجب وضع الكمامات من أجل المشاركة وفق التعليمات. يسمح بمشاركة 18+ لدى شراء بطاقة دخول مسبقًا. شراء بطاقة عند الدخول متوفر ل 23+ وفق تعليمات بين رومانو.

25.4.22, 16:00

bottom of page