top of page

תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות ☼ תרבות של סולידריות

It's Good to be Home for Christmas
מסיבה והתרמה למאבק הדיור ביפו

מסיבת התרמה למאבק הדיור ביפו
حفلة الميلاد لدعم نضال المسكن في يافا

חגים זה הזמן בו אנו חוגגות יחד עם המשפחה בביתנו. נסו לדמיין כעת, כשהסופות משתוללות בחוץ, איך הייתן מסתדרות אם לא היה לכן בית?
فترة الأعياد هي الفترة التي نقضي بها الوقت مع عائلاتنا في بيوتنا. اذا تخيلنا الآن، مع كمية العواصف التي شهدناها في الخارج والبرد القارس، كيف كان لنا ان نمضي هذا الوقت اذا لم يكن لدينا سقف بيت يحمينا؟

מאבק הדיור של התושבים הערבים ביפו, הנמשך למעלה מ-20 שנה, הגיע לשיאו בחודש האחרון כשעשר נשים חד-הוריות יפואיות הקימו מאהל בגן העזתים בעיר וקמו להיאבק בעד דיור ציבורי ובעד זכויותיהן וזכויות ילדיהן.
شهدنا في الأسابيع الأخيرة تصاعد في نضال المسكن والأرض للسكان العرب في يافا عندما نصبت 10 نساء يافاويات الخيم في جنينة الغزازوة في المدينة، هذا النضال مستمر منذ اكثر من عشرين سنة من أجل الحصول على مسكن شعبي والحصول على جميع حقوقهن وحقوق اولادهن.

מאז קום המדינה, המדינה והעירייה מקדמות את פינוי תושבי יפו הערבים, אשר רבים מהם מתגוררים בדירות בדמי מפתח, בתים שהופקעו על ידי המדינה באמצעות חוק נכסי נפקדים וכיום מנוהלת כדיור ציבורי על ידי חברת "עמידר" הממשלתית. מזה עשורים שהמדינה והעירייה מקדמות את פינוי התושבים על מנת למכור את הקרקע ליזמי נדל"ן לטובת פרויקטים יוקרתיים. בו-זמנית, העירייה מפעילה מכבש לחצים בירוקרטי ומשפטי על התושבים, ומונעת מהם את זכאותם לדיור ציבורי ולסיוע בשכר דירה. כתוצאה משפחות וצעירים יפואים, אשר אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות דירות בעיר, מוצאים עצמם נדחקים החוצה לרמלה, לוד ובת ים. התוצאה בפועל היא פינוי חסר לב של תושבי העיר המקוריים עבור שכונות יוקרה.
منذ قيام الدولة، تستمر سياسة الدولة والبلدية بإخلاء السكان العرب من المدينة، الكثير منهن يعيشون في بيوت التي كانت بملك فلسطينيين قبل قيام الدولة واليوم الدولة باسم شركة "عميدار" تملكهن بسبب قانون أملاك الغائبين. تشهد مدينة يافا منذ عقدين تغيير في الطابع السكني وأسعار البيوت لصالح الاغنياء وأصحاب العقارات والمشاريع الغنية. وبالمقابل تصعب البلدية الأمور البيروقراطية على السكان في الحصول على مسكن شعبي ومساعدة في اجار البيوت. نتيجة لذلك الكثير من العائلات والشباب في يافا، والذين لا يستطيعون ملك بيت في يافا، يجدون نفسهم خارج المدينة في الرملة واللد وبات يام وبالأساس النتيجة المباشرة هي الاخلاء البشع للسكان الأصليين لصالح احياء غنية.

בחמישי בבית של סולידריות נכניס קצת פייטינג בהולידיי ספיריט ונקיים מסיבת כריסמס שהכנסותיה תמיכה למאבק הדיור ביפו. כי לכולנו מגיע בית. רכישת כרטיסים באתר >>
ولذلك ودعمًا لنضال المسكن في يافا يسرنا دعوتكم.ن لحضور حفلة الميلاد بأجواء احتفالية في بيت سوليداريوت والتي ستذهب مدخولاتها لدعم نضال المسكن في يافا. لأن كل واحد منا يستحق بيت. لشراء التذاكر في الموقع <<

על העמדה יעלו
على الموسيقى معنا
DJ Alon Shahar Multi-Lingual Pop
DJ Hassan Masri Electro Middle East

16.12.21, 19:00

bottom of page